REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.
Fundusz inwestycyjny należący do KGHM Polska Miedź S.A. – KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł...
Niskoemisyjna fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim w decydującym etapie prestiżowego konkursuartykuł
Pokaż artykuł
Niskoemisyjna fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim w decydującym etapie prestiżowego konkursu
Panattoni Danfoss BTO – niskoemisyjna fabryka w Grodzisku Mazowieckim, znalazła się wśród czterech kandydatów do nagrody w kategorii Best Industrial & Logistics Project w ramach MIPIM Awards. Gala rozdania nagród towarzyszyć będzie największemu wydarzeniu w branży nieruchomości na świecie.
PZFD analizuje nowe ograniczenia dla sektora nieruchomości mieszkaniowychartykuł
Pokaż artykuł
PZFD analizuje nowe ograniczenia dla sektora nieruchomości mieszkaniowych
Polski Związek Firm Deweloperskich zwrócił się do Kancelarii Premiera oraz Zespołu ds. Projektowania Prac Rządu ze stanowiskiem w sprawie proponowanych ograniczeń w nabywaniu kolejnych mieszkań oraz wprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku tego typu transakcji.
TAURON wybuduje nową farmę wiatrową w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową farmę wiatrową w województwie pomorskim
15 turbin o łącznej mocy 30 MW powstanie w Warblewie (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Słupsk). To trzynasta wiatrowa inwestycja firmy, która wskazuje na konsekwentną realizację strategii Zielonego Zwrotu TAURONA. Pierwsza energia elektryczna popłynie z tej elektrowni prawie za dwa lata.
Żabka Polska przygotowuje się do otwarcia nowego, wielkiego centrum logistycznego pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Żabka Polska przygotowuje się do otwarcia nowego, wielkiego centrum logistycznego pod Warszawą
Żabka Polska przygotowuje się do otwarcia nowego centrum logistycznego w Małopolu k. Radzymina pod Warszawą. Będzie to jedno z największych i najbardziej innowacyjnych centrów logistycznych w Europie. Uruchomienie nowego obiektu o powierzchni ok. 60 000 mkw. planowane jest w II kwartale 2023 r.
Budowa ostatniego etapu kampusu biurowego LIXA w Warszawie wkracza w końcową fazę realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Budowa ostatniego etapu kampusu biurowego LIXA w Warszawie wkracza w końcową fazę realizacji
Budowa ostatniego etapu kampusu biurowego LIXA w Warszawie wkracza w końcową fazę realizacji. Na budynku LIXA E zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Z kolei w budynku LIXA D trwają intensywne prace związane z wznoszeniem ostatnich kondygnacji. Biurowce LIXA D i E, realizowane w ramach flagowej inwestycji Yareal Polska, zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku.
Pierwszy polski wiatrak już na morzu. ORLEN instaluje największe w Europie morskie turbiny wiatrowe [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy polski wiatrak już na morzu. ORLEN instaluje największe w Europie morskie turbiny wiatrowe [FILM]
Grupa ORLEN wspólnie z Northland Power z sukcesem rozpoczęła instalację największych w Europie turbin wiatrowych o mocy 15 MW. W polskiej części Bałtyku stanął pierwszy wiatrak. To faktyczne otwarcie historii nowej gałęzi polskiej gospodarki – morskiej energetyki wiatrowej. Minuta pracy turbiny pozwoli wyprodukować energię wystarczającą do zasilenia autobusu elektrycznego na dystansie 100 km.
Gdańsk: największy i najgłębszy terminal kontenerowy na Bałtyku gotowy! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: największy i najgłębszy terminal kontenerowy na Bałtyku gotowy! [FILM]
Baltic Hub zakończył budowę nabrzeża T3 – największej inwestycji portowej w regionie Morza Bałtyckiego. We wrześniu terminal uzyskał pozwolenie na użytkowanie ostatniego odcinka placu, a z początkiem października pozostałe cztery z 20 suwnic aRMG zostały oddane do użytku. Terminal T3 zwiększa całkowitą zdolność przeładunkową Baltic Hub aż o 1,5 miliona TEU rocznie, czyli do 4,5 miliona TEU, znacząco umacniając pozycję Gdańska jako strategicznego centrum logistycznego dla Europy Środkowo-Wschodniej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, trwa budowa nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. W ramach realizowanej inwestycji, 5 kwietnia br., na plac budowy dostarczony został gazowy kocioł wodny o mocy 38 MWt. Jest to jeden z najważniejszych elementów budowanej inwestycji, która zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców. Wpłynie także na poprawę jakości powietrza w regionie.
[wielkopolskie] Na pewnym gruncieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Na pewnym gruncie
Okna z widokiem na tereny zielone, cisza, spokój, to urzeczywistnienie marzeń tych, którzy planują w...
[Łódź] Nowa Fabryczna – rusza drugi projekt Skanska Property Poland w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Nowa Fabryczna – rusza drugi projekt Skanska Property Poland w Łodzi
Skanska Property Poland rozpoczyna realizację swojej drugiej inwestycji biurowej w Łodzi. Budynek o...
[małopolskie/pomorskie] Barwny finał ColorLovej akcjiartykuł
Pokaż artykuł
[małopolskie/pomorskie] Barwny finał ColorLovej akcji
Akcja „ColorLove Przedszkole” powoli dobiega końca. Placówki z Sychowa i Wrząsowic przeszły metamorf...
[Łódź] Biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi oficjalnie otwarty
Firma Warimpex oficjalnie zainaugurowała otwarcie nowoczesnego biurowca Ogrodowa Office w centrum Ło...
ARP S.A. uruchamia program „Atom bez barier” – szansa dla polskich firm na wejście do sektora energetyki jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. uruchamia program „Atom bez barier” – szansa dla polskich firm na wejście do sektora energetyki jądrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchamia program „Atom bez barier” – kompleksowy pakiet instrumentów finansowych dla przedsiębiorstw, które chcą włączyć się w realizację pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Celem inicjatywy jest zwiększenie udziału krajowych firm w łańcuchu dostaw energetyki atomowej, wzmocnienie ich kompetencji technologicznych oraz ułatwienie dostępu do kontraktów w tym strategicznym obszarze.
Niemiecki koncern Vaillant zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Vaillant zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Katowicach
Kolejna firma zdecydowała się na rozwój w Katowicach, mowa o firmie Vaillant, będącej liderem branży HVAC i jednym z czołowych pracodawców IT na Górnym Śląsku. Jej zarządzający postanowili otworzyć nowe stanowiska w dziale badań i rozwoju (R&D), w związku z dynamicznym wzrostem zespołu. Obecnie Vaillant zatrudnia w Katowicach 70 pracowników. Dodatkowo chce zatrudnić 160 osób.
[Kraków] Punkt 1minute w Enterprise Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Punkt 1minute w Enterprise Park
Do grona najemców powierzchni w krakowskim kompleksie biurowym Enterprise Park dołączyła firma HDS P...
[Warszawa] Strefa Wilanów sprzedana w ponad 70% – rusza jej budowaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Strefa Wilanów sprzedana w ponad 70% – rusza jej budowa
We wrześniu br. Yareal Polska rusza z realizacją flagowej inwestycji mieszkaniowej – Strefy Wilanów....
[Poznań] Kolegium Zembala Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z kamieniem węgielnymartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Kolegium Zembala Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z kamieniem węgielnym
Nowe sale dydaktyczne, laboratoria, sale seminaryjne oraz pokoje dla doktorantów, magistrantów i pra...
[Zabrze] Zielona Dolina inwestycja
Pokaż inwestycję
[Zabrze] Zielona Dolina
Zabrze, Mikulczyce
metraże
34 - 59 m2
zakres cen
od 284 109 zł
Phoenix Contact otwiera Centrum Usług Wspólnych w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Phoenix Contact otwiera Centrum Usług Wspólnych w Poznaniu
Kompleks biurowy Nowy Rynek w Poznaniu pozyskał nowego najemcę. Phoenix Contact Wielkopolska, spółka należąca do Grupy Phoenix Contact, światowego lidera i innowatora w dziedzinie elektryfikacji, usieciowienia i automatyzacji, wprowadzi się do budynku Nowy Rynek D, w którym urządzi swoje biuro na ponad 1,3 tys. mkw. powierzchni. W procesie najmu uczestniczyli doradcy z Colliers.
REKLAMA